Akce

Noc s AndersenemBřezen - měsíc čtenářůBřezen v naší knihovně: - besedy pro všechny třídy Mš Sadská - středeční tvoření - mistr četby - besedy pro 3. třídy Zš se spisovatelkou Ivou Geckovou z Lysé nad Labem - Noc s Andersenem - pouze pro registrované děti, kteří pravidelně navštěvují naši knihovnu

Mistr četbyLetos budeme hledat mistra četby - muže, který pravidleně navštěvuje naši knihovnu a akce, a zároveň si loni vypůjčil nejvíce knih.

Beseda se spisovatelkou Dankou šárkovouHalloweenský podvečerTýden knihovenBesedaPátek třináctéhoNoc s AndersenemŘíjen


Noc s AndersenemBřeznové tvořeníÚnorové tvořeníLednové tvořeníProsincové tvořeníBeseda pro veřejnostListopadové tvořeníTýden knihoven
Říjnové tvořeníČervnové tvořeníKvětnové tvořeníDubnové tvořeníNoc s Andersenem 2016


přihlašujte se v knihovně u výpůjčního pultu


Březnové tvořeníSoutěžÚnorové tvořeníLednové tvořeníProsincové tvořeníListopadové tvořeníTýden knihoven"Noc v knihovně" - v rámci akce Týdne knihovenŘíjnové tvořeníBalení učebnic pro školákyCelé Česko čte dětem - Čteme dětem v SadskéČervnové tvořeníKvětnové tvoření
Dubnové tvoření
Noc s Andersenem se u nás konala již posedmé. Zúčastnilo se jí 20 dětí a 2 knihovnice. Program byl pestrý. Po krátkém přivítání a slibu věrného čtenáře naší knihovny jsme se přesunuli na zahradu za knihovnou, kde si děti opekly vuřty. Poté jsme se ocitli díky loutkovému divadlu Toy Machine v době pohádkových rytířů. Děti byly z představení nadšené. Následovala výtvarná dílna, kde si děti vyrobily stínové loutky. Bylo kolem desáté večerní a nám se ještě nechtělo spát, tak jsme se vydali na procházku noční Sadskou. Po příchodu do knihovny se děti převlékly do pyžam, vyčistily zuby a ulehly do svých pelíšků. Před spaním jsme si četli pohádky, hlasy pomalu utichaly... Kolem jedné hodiny ranní spali již všichni. Na ráno jsme měli přichystanou snídani od maminek, kterým tímto děkujeme. Pak si děti zabalily své věci a kolem deváté jsme se rozešli do našich domovů. Tak zase za rok. Fotky a videa jsou na našem FB.


Od března začínáme v knihovně půjčovat deskové hry.
Hru si může půjčit registrovaný čtenář starší 18 let.
V knihovně čtenář podepíše Smlouvu o absenční výpůjčce a zaplatí kauci,
která mu bude vyplacena zpět při vrácení a překontrolování hry.
Máme k dispozici tyto hry: Párty Alias-velká sázka, Dominion, Ubongo,
Svět v kostce, Osadníci z Katanu, Zlaté Česko, Lady Alice, Česká hudba

Březnové tvořeníÚnorové tvořeníLednové tvořeníProsincové tvořeníPředvánoční posezení v knihovněMikuláš, čert a anděl 2014DÁRKOVÁ POUKÁZKA


Na roční registraci do Městské knihovny K.Viky Sadská
Poukázky jsou vystaveny na jméno a zakoupíte je u výpůjčního pultu.
Platí 1 rok od data registrace.
Cena poukázky:
Dospělý 80,-Kč
Dítě (do 18 let) 40,-Kč
Senior 60,-Kč


Listopadové pondělní tvořeníNoc s Andersenem 2014Fotky jsou na našem facebooku

Mikuláš, čert a anděl 2013více fotek na našem facebooku

Pondělní tvoření prosinec 2013více fotek na našem facebooku

Beseda s Michaelou Burdovou


Fotografie z besed spisovatelky fantasy knih pro mládež Michaely Burdové ze dne 25.11.2013 jsou na našem facebookovém profilu.


Beseda s Ivonou Březinovou


Fotografie z besed spisovatelky Ivony Březinové ze dne 21.10.2013 jsou na našem facebookovém profilu.

TÝDEN KNIHOVEN 30.9.-4.10.2013


  • Amnestie dlužníků - odpustíme upomínky za pozdě vrácené knihy

  • Registrace na 1 rok ZDARMA

Celé Česko čte dětem - Týden čtení


Dne 3. 6. 2013 od 9 do 11:30 se naše knihovna připojí k celostátní akci Celé Česko čte dětem.
Na zahradě za knihovnou budeme číst dětem pohádky.
Přijďte se podívat !
Akce se kvůli počasí konala v knihovně, fotografie a video jsou uveřejněny na našem facebooku

Noc s Andersenem 12. 4. 2013


Celostátní akce na podporu čtenářství a knihoven se u nás konala již po páté. Program byl pestrý.
Přijelo nám zahrát loutkové divadlo Toy machine z Prahy. Shlédli jsme pohádku Sněhová královna od H. Ch. Andersena.
Po představení si děti mohly vyrobit malé loutkové divadlo z krabiček od sirek.
Poté jsme šli zasadit strom Fabularius Anderseni neboli "Andersenovník" na zahradu za knihovnu.
Zde jsme si také na ohníčku opekli vuřty, zazpívali a zahráli na kytaru trampské písničky (děkujeme Zuzce Sedláčkové).
Kolem dvaadvacáté hodiny děti vyšly na bojovou stezku noční Sadskou, kde plnily různé úkoly.
Na konci cesty se dětem po odříkání modlitby zjevil sám pan spisovatel H. Ch. Andersen, který je obdaroval čokoládou.
Po návratu do knihovny se děti uložily ke spánku a paní knihovnice jim četla Andersenovy pohádky.
Po ranním probuzení se děti nasnídaly (děkujeme maminkám za napečené dobroty) a ještě si různě četly, hrály hry a soutěžily.
Poté jsme vyhodnotili noční bojovou hru, předali odměny vítězům a pomalu si rodiče začínali vyzvedávat děti.
Doufáme, že se dětem akce líbila a těšíme se na další ročník.
Fotky jsou na našem facebooku

Valentýnské tvoření

Mikuláš 5.12.2012

Druhé třídy Zš navštívily ve středu 5.12.2012 naši knihovnu. Hned u vchodu na ně čekal čert, který vyprášil všechny zlobivé děti.
Anděl pověděl dětem zajímavé příběhy o Vánocích.
Děti statečně odříkaly básničku, některé dokonce zazpívaly.
Anděl si poté vyzkoušel znalosti dětí o českých pohádkách. Za správné odpovědi dostaly děti nadílku od Mikuláše.
Nakonec vše dobře dopadlo. Čert nikoho v pytli neodnesl, anděl dětem slíbil, že je bude ochraňovat i nadále a Mikuláš potěšil děti pozorností.

Halloween 29.10.2012

Milé děti,
blíží se pověstný HALLOWEEN, a proto si přijďte k nám na tvořivý pondělek 29.10.2012 vydlabat svou dýni!
Všechny potom rozsvítíme. Hrůzostrašné či veselé obličejíky nám krásně budou zdobit i hlídat knihovnu.
Každý účastník dostane dýni k dispozici.

TÝDEN KNIHOVEN   1.-7.10.2012

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pořádá již 16. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství je nabídnou atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o naše čtenáře stávající.

  • Pro děti z družiny jsme připravily hravý týden na zahradě za knihovnou.
  • Amnestie pro zapomnětlivé čtenáře - každý dlužník, který v Týdnu knihoven v provozních hodinách navštíví knihovnu a knihy v pořádku vrátí, bude osvobozen od zaplacení upomínky.
  • Zápisné na 1 rok zdarma
  • Týden otevřených dveří : denně včetně středy a pátku od 9:00 do 16:00 hod., v úterý až do 17:15
    Hravé odpoledne s družinou

TVOŘIVÉ PONDĚLKY

Milé děti,
zveme vás od září 2012 na TVOŘIVÉ PONDĚLKY, kdy budeme společně lepit, stříhat, skládat,... přijďte každé pondělí po vyučování.
Těšíme se na vás.
Vaše knihovnice.

NOC S ANDERSENEM

V naší knihovně se konala již po čtvrté a nocovalo zde letos 24 spáčů.
Zájem byl veliký, kapacita knihovny malá a tak kritéria pro přijetí byla, aby si dítě pravidelně půjčovalo knížky a také měli přednost ti, kteří tu ještě nespali.
Začali jsme tradičně pro nováčky přečtením slibu sovičky Knihomolky. Poté děti shlédly pohádku vařečkového divadélka a už byly nedočkavé jít ven na zahradu zasadit již náš třetí strom Andersenovník pohádkový a  hlavně rozdělat oheň a opéci buřtíka.
Hlavním vrcholem večera byla postřehová a vědomostní soutěž noční Sadskou. V cíli za nimi přišel i sám pan ANDERSEN a přinesl jim poklad. Děti se vracely plné dojmů a zážitků i přesto, že počasí moc nepřálo a foukal studený vítr. O to víc rády zalézaly při návratu do svých spacáků a sladce únavou usínaly. Ráno nám začínalo snídaní, upečenými dobrotami od maminek. Děti vyluštily kvíz, vyhodnotila se soutěž a už si pro děti přicházeli rodiče.
Ráda bych poděkovala opět skvělé pomocnici Zuzce Sedláčkové, která mně se vším pomáhala a program obohatila hrou na kytaru, při které si děti společně rády zazpívaly.

Za knihovnu Marcela Dudková


Noc s Andersenem

Již po třetí se v naší knihovně konala Noc s Andersenem.Vypukla tentokrát v pátek 1.dubna. Navečer k nám postupně dorazilo 27 natěšených dětí, aby nejdříve splnily slib sovičky Knihomolky. Poté proběhla beseda o dánském spisovateli H.CH.Andersenovi, který se 2.dubna narodil a také o Václavu Čtvrtkovi, který letos slaví (4.dubna) 100let výročí narození. Děti musely bedlivě poslouchat, jelikož na toto téma je čekaly otázky ve večerní stezce odvahy. Po besedě jsme na zahradě zasadili již druhý strom Pohádkovník a nad ohýnkem opekli již tradičně buřtíky a zazpívalo se u kytary.

Aprílový večer byl jak vymalovaný, počasí přálo a tak se úderem půl desáté vydávaly děti po dvojicích na svou dlouho očekávanou „bojovku.“ Poslední dvojice skončila o půlnoci a pak jsme se společně vydali zpět a náhle se nám zjevil duch Andersena se svíčkou v ruce a bílými vousy...a my nevěřili svým očím…je to možné? Malí uvěřili a ti starší si lámali hlavu čí je to převlečený tatínek. Moc jsme neotáleli a rychle pospíchali zpátky do knihovny, abychom zalezli v bezpečí do spacáků. Zachumlaní a s vyčištěnými zoubky některé děti četli nahlas při rozsvícené lampě pohádky pana Andersena, jiní zas pro sebe s baterkou příběhy jiných autorů až postupně děti únavou pousínaly.

Ráno po sedmé se děti začly probouzet, nasnídaly se sladkého pečiva, které nám upekly maminky (tímto jim ještě moc děkujeme), zahráli jsme ještě různé hry, vyhodnotili se tři nejlepší dvojice z noční hry, které dostaly odměnu a na desátou si své ratolesti vyzvedli rodiče. Akce se povedla a líbila nám všem.
Marcela Dudková


Kulový blesk,

tak se dala nazvat akce, kterou si vymyslela Marcela Dudková. Pozve do naší knihovny Adolfa Dudka, a protože je od Ostravy domluvila se s knihovnami v Lysé, Milovicích a Čelakovicích, abychom se podělili na cestovném na stejné akci za jeden den. Pan A.Dudek děti vynikajícně bavil, takže se akce všem knihovnicím líbila.Knihovnu navštívily děti z mateřské školky


Plakat Andersen